تحت التعذيب… مقتل مدنيين أحدهم مهندس وآخر صيدلي في سجون ميليشيا وحدات حماية الشعب الإرهابية (2)

مقالات
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

  İşkence altında ... teröristlerin korunmasının milis birimlerinin cezaevlerinde sivillerin, bir mühendisin ve bir başka eczacının öldürülmesi


Hasaka'daki milis cezaevlerinde günlerce tutulduktan sonra Halk Koruma Birlikleri tarafından işkence yapıldıktan sonra iki Suriyeli sivil öldürüldü.


Anadolu kaynakları Cumartesi günü, iki sivilin Deir al-Zour kasabasından geldiğini, bunların biri de Subikhan kasabasından 35 yaşındaki Fahad Ammash El Hacı el-Nayef idi.


Na'if koruma birimlerinin üyeleri yaklaşık bir ay önce Deir al-Zour köyünde tutuklandı ve devlet örgütü mensubu olma suçlamasıyla arabasını El-Hasakah'da bilinmeyen bir yere götürdü.


Nayef iki gün önce ailesinin cesedine geri döndü ve arabasını Anadolu'ya göre arabasına el koyduğunda işkencenin etkilerini gördü.


Diğer kaynaklar ise, diğer sivillerin, Deir al-Zour kırsalındaki Mohsin kasabasının bir üyesi olan eczacı Salih el-Ahmed el-Yassin olduğunu söyledi.


Halkın koruma birimlerinin el-Yassin'i devlet teşkilatına ait olma suçlamasıyla tutukladıklarına ve tutuklanma zamanının kaynaklarını belirtmeden kuzeydeki Qamishli kentinde bilinmeyen bir bölgeye götürüldüğünü belirtti.