حلف الناتو يرحب بالاتفاق التركي الأمريكي بشأن مدينة منبج ويعلن دعمه لأنقرة)

مقالات
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

  NATO, Manbj kentindeki Türk-Amerikan anlaşmasını memnuniyetle karşıladı ve Ankara'ya desteğini açıkladı


O, NATO Genel Sekreteri, "NATO", "Jens Stoltenberg dile Suriye Manbej günü Türkiye ve Amerika Birleşik Devletleri ulaşmıştır yol haritası, karşıladı.


Stoltenberg, Çarşamba günü NATO karargahında düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'nin ve Washington'un Suriye'nin kuzeyindeki Manbaj ile ilgili bir anlaşmaya varmasının NATO için önemli olduğunu söyledi.


NATO Genel Sekreteri, Manbej ayrıntıları yol haritası NATO'da iki müttefik tarafından belirlenir ve olacağını o iki ülkenin yetkilileri ile Ankara ve Washington ziyareti sırasında Manbej dosyasını bakıyordu dikkat çekti ve iki müttefik arasındaki anlaşmayı memnuniyetle karşıladı.


Terör örgütleriyle savaşırken Türkiye'nin güvenliğini hesaba katma ihtiyacını istedi.


O Türk hükümetinin sözcüsü Bekir Bozdağ, Suriye şehir Manbej haritasına ilişkin yolda takvimi açıklandı ve o Suriye Manbej şehre son ABD Türk anlaşmaya atıfta Çarşamba günü televizyonda yayınlanan bir konuşmasında, 90 gün içinde uygulanacaktır.


Bozdağ orada Manbej Suriye yol haritası yönelik net bir takvim olduğunu ve bu tablo 90 gün içinde uygulanacak ve bu dönemde adımlar açık ve çizilmiş olduğunu ekledi.


O, Fırat'ın doğusunun, tercihen siyasi bir çözüm yoluyla PKK / BID unsurlarından da artacağını açıkladı. Bu bölgelerdeki terörist tehditler bitmezse, Türkiye'nin ulusal güvenliğini koruma hakkı olduğunu söyledi.