الجيش الوطني يكشف أسباب تأخر إعلان بدء عملية تحرير منبج من التنظيمات الإرهابية

الجيش السوري الحر
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

  Ulusal Ordu, Munbj'nin terör örgütlerinden kurtarılmasının başladığını ilan etmedeki gecikmenin nedenlerini ortaya koyuyor


Al - Furat Haber AjansıUlusal Ordunun sözcüsü Majör Yusuf Hammoud, Türk ordusunun desteklediği hizipler tarafından yönetilecek olan Manbij Operasyonunun başlatılmasının, Kürt birimlerinin milislerini ve "Qusd" i şehirden çıkarmak için ilan edilmesini geciktirme nedenlerini açıkladı.


Sayın Orgeneral Youssef Hammoud, ulusal ordunun bunu yapma nedenlerini belirterek, ABD’nin ABD’nin ABD’li askeri heyetini ziyaret etmesinin yanı sıra Manbaj’tan çekilme zamanını da dikkate alıyor "dedi.


Manbaj'da yol haritasının uygulanmasına ilişkin anlayış ve Türk-Amerikan siyasi sürecinin de beklememizi sağladığını ekledi.

 


Rejim kuvvetlerinin ilerlemesinin, Manbaj'a yakın alanlara savaşın başlamasının duyurusu üzerindeki etkisine ilişkin sorular sorulduğunda, “Rejimin Rusya'nın yönetimindeki Manbeg'in güneyindeki ilerlemesinin amacı, Türkiye ile müzakere koşullarını iyileştirmek ve rejimin Kırım kentini kontrol etmeyi planlaması, , Halep-Bab’ı kesmek için “.


Ulusal ordunun ve Türk ordusunun Manbaj kentinin sınırına takviye göndermeye devam ettiğini belirtmekte fayda var.

الاشتراك عبر خدمة الاشتراك البريد الإلكتروني المجانية لتلقي الإخطارات عندما تتوفر معلومات جديدة.